VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vše, co jste kdy chtěli vědět o...

Nové Město nad Met. - Takovouto parafrází názvu filmu Woodyho Allena „Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Městském úřadu, ale báli jste se zeptat," novoměstští radní uvádějí nejnovější dokument vydávaný Městským úřadem (MěÚ).

13.4.2016
SDÍLEJ:

Novoměstské historické náměstí.Foto: DENÍK/Pavel Bednář

V pořadí druhá Zpráva o činnosti Městského úřadu opět po roce přináší kompletní souhrn všeho, čím se v daném roce zabývali nejen městští úředníci, ale i pracovníci Technických služeb, Městské policie nebo Správy lesů. Důležitou informací je nejen výčet jednotlivých činností, ale i maximum číselných údajů o jednotlivých úředních úkonech. Aby občané měli lepší možnost zhodnocení, jsou ve zprávě pro srovnání uvedeny údaje za rok 2015 i za rok 2014.

„Kromě přehledné organizační struktury úřadu a na ní navazujícího systému řízení tady občan nalezne podrobné informace o činnosti odborů a oddělení MěÚ za loňský rok. U každého odboru i oddělení je přehledně zpracován výčet jejich činností podle jednotlivých oblastí a daných kompetencí. Ten je pak často doplněn i o odkazy na právní normy, kterými se pracovníci musí řídit. To se týká především oblasti přeneseného výkonu státní správy, kterou MěÚ vykonává. Na tyto informace navazuje výčet prováděných úkonů v jednotlivých agendách v průběhu roku a srovnání s roky předcházejícími," uvádí tajemník Městského úřadu Petr Tyč a dodává: „U odborů či oddělení, jejichž činnost je přímo navázána na městský rozpočet, je uveden přehled o jejich hospodaření s těmito financemi. Například s jakým objemem financí hospodařily, jak jich bylo využito a s jakým výsledkem. Věřím, že Zpráva dodá všem zájemcům dostatek informací o tom, čím se úřad v roce 2015 zabýval a jaké aktivity vyvíjel."

Autor: Pavla Schwingerová

13.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení