Například máslo o váze 200 gramů nyní můžete v Polsku koupit v přepočtu za 20 korun. Podmínkou jsou dva kusy. Levněji vyjdou všechny mléčné výrobky. Třeba litr mléka pořídíte okolo 18 korun. Zelenina je v zimním období také dražší, za kilo paprik zaplatíte něco málo přes 100 korun. Čerstvý pšeničný chléb lze vybrat i za 15 korun, kilo kuřecích prsou za 90 korun, vepřové maso je ještě mnohem levnější.

Pokud se vydáte na nákup do Polska, zkuste vybrat jiný den než sobotu. To bývají například obchody v městečku Kudowa-Zdrój tak plné, že se s košíkem sotva protáhnete uličkami. Před chladícími vitrínami je často nemožné se protlačit davem. Větší provoz v ochodech s potravinami bývá také ve všední dny dopoledne. Ideální čas k nákupům před nadcházejícím víkendem se jeví čtvrtek po poledni. Z tohoto dne pocházejí snímky i videa.

Nakupování v Polsku na tržnici. Ilustrační snímek.
KVÍZ: Na nákup do Polska. Ale víte, co jíte? Otestujte, zda znáte názvy potravin

Nakupovat můžete i na tržnici. Ta v Kudowě-Zdróji je otevřená denně asi od 7 hodin, prodejci tu bývají do 13 - 14 hodin. Pak své zboží uklízejí a stánky zavírají.

A ještě poznámka na závěr - pokud zaparkujete u Lidlu či Biedronky, nezapomeňte si vytisknout parkovací lístek. Prvních 90 minut je zdarma. Kontroly parkování jsou zde časté a nákup by se vám prodražil o pokutu. Cedule před Lidlem varují, že bez parkovacího lístku zaplatíte 95 zlotých, což je téměř 500 korun.