VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyjádření Miloslava Mrštiny k článkům v médiích

Zásadně odmítám spekulace médií okolo mojí osoby, které zpochybňují jak okolnosti mého podnikání, způsob přidělení dotací, tak aktuálně i mé platné negativní lustrační osvědčení.

15.2.2009
SDÍLEJ:

Náchodský hotel V yhlídka vlastněný vlivným straníkem ČSSD Miloslavem Mrštinou. Financovala jeho přestavbu na nevěstinec ČSSD penězmi ze státního rozpočtu, určenými na zvyšováni zaměstnanosti?Foto: DENÍK/Milan Moravec

1. Hotel Vyhlídka, kterého jsem vlastníkem, jsem do roku 2000 pronajímal. Jakmile jsem získal podezření, že zde dochází k jinému účelu podnikání, než ke kterému jsem hotel nájemci pronajal, nájemní smlouvu jsem vypověděl. O dotace, o kterých referovala média, jsem žádal až v době, kdy již tato nájemní smlouva dávno neplatila, konkrétně v letech 2005 a 2006.

2. Dotace, kterou jsem od MMR obdržel z evropských fondů, nikoliv tedy ze státního rozpočtu, pokrývala 40% nákladů, 60% jsem hradil z vlastních zdrojů. Jednalo se o program na rozvoj infrastruktury v turistickém ruchu a dotaci jsem získal na základě rozhodnutí příslušné výběrové komise. Pro provedení díla jsem měl tři subdodavatele, přičemž jeden z nich nesplnil smlouvu, a s penězi ve výši přibližně 300 tis. Kč, které mu byly z dotace proplaceny, zmizel. Proto jsem zbytek projektu uhradil z vlastních prostředků, avšak z tohoto důvodu došlo ke zdržení, které pak MMR vyhodnotilo jako důvod pro vrácení celé poskytnuté dotace. Proti tomuto rozhodnutí jsem se odvolal a čekám na rozhodnutí.

3. Prostředky, které jsem obdržel od Úřadu práce, nikoliv tedy jak lživě uvedla MF Dnes od MPSV, na výukové kurzy tělesně postižených pro práci na počítačích a kterou jsem čerpal v letech 2006-8 a které probíhaly v prostorách hotelu Vyhlídka, jsem podle vyjádření současného ředitele Úřadu práce mgr.Martina Horáka čerpal v souladu s pravidly a kontroly neshledaly žádné pochybení. Naopak, díky těmto kurzům získalo z 60 účastníků 40 tělesně postižených zaměstnání!

4. Z důvodu zpochybnění mého lustračního osvědčení, které je vydáno na mé jméno a které je negativní, jsem se rozhodl požádat o nové lustrační osvědčení a zároveň v případě, že MVČR nepotvrdí své rozhodnutí z roku 1999, kdy mi vydalo negativní lustrační osvědčení, podám na MVČR žalobu na výmaz ze seznamu spolupracovníků StB. V této věci prohlašuji, že jsem nebyl spolupracovníkem StB a informace dnešní MF Dnes jsou lživé.

Protože však nechci, aby tento případ jakkoliv poškozoval ČSSD, rozhodl jsem se dočasně přerušit své členství a to doby, než očistím své jméno od všech těchto nepodložených spekulací. Vnímám to jako vstřícný krok vůči straně, která je předmětem naprosto vykonstruovaného a na základě výše uvedených faktů i lživého útoku ze strany MF Dnes.

Podávám trestní oznámení na laciného pisálka Kroupu a MF dnes za zveřejnění lží, které poškodili celou naší rodinu a serióznost našeho podnikání bez předložení jakýchkoliv důkazů.

Dále si vyprošuji označování našeho hotelu Vyhlídka v Náchodě za „ NEVĚSTINEC „ ! Nikdy tomu tak nebylo – a široká veřejnost to ví.

Dotace, které jsem obdržel od MMR ve výši 1 320 tisíc, pokrývá 60% nákladů na „ Sportovně relaxační zázemí hotelu. Dotaci jsem získal , jako všichni ostatní, na základě rozhodnutí příslušné výběrové komise. Nedodržení projektových parametrů nepřijímám, zjištěným nedostatkem byla skutečnost, že dodavatel minigolfových drah obdržel finanční prostředky od MMR a dráhy nedodal a finance si ponechal. Po zjištění této skutečnosti jsem minigolfové dráhy zakoupil z vlastních zdrojů a zabudoval. O dva měsíce, ne mojí vinou, se výstavba minigolfových drah posunula a to pokládala kontrola za chybu. Nejsem si vědom, že bych tuto chybu zavinil já a proto jsem se odvolal. Stále čekám na vyjádření Ministerstva financí.

Projekt z Pracovního úřadu , který byl v našem hotelu velice úspěšně realizován, řádně proúčtován a nikdy se tyto prostředky nepoužili na žádnou přestavbu hotelu, jak lživě Kroupa tvrdí, byl to projekt pro 60 osob tělesně postižených a z těchto absolventů 40 získalo práci. Proto pokládám tento projekt za velmi zdařilí, jak se ostatně vyjádřil i pan ředitel pracovního úřadu, ale to MF dnes nikdy neuvedla.

(Miloslav Mrština)

15.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení