Začátek tohoto výletu vypadal úplně stejně jako ten minulý, takže jsme málem neodletěli. Arabové se na poslední chvíli rozhodli změnit gate, ze kterého jsme měli odlétat a neráčili to nikomu oznámit.

Ubytování v Bahrajnu bylo luxusní

Naštěstí vše dobře dopadlo, nastoupili jsme včas do správného letadla a téměř po hodině vystoupili v Bahrajnu a ubytovali se v Ritz - Carlton Hotel & Spa. Pro ty, kteří se orientují, nemusím nic jiného dodávat.

Bylo to neuvěřitelné a úžasné. Připadala jsem si jako v jiném světě, všichni se usmívali, zdravili nás a poskytovali ten nejlepší servis , jaký jsem kdy zažila. Luxus všude okolo se ani nedá slovy popsat.

Bahrajn je krásné přímořské město, s Rijádem se nedá srovnat. Vše je čisté, řidiči nejsou tak šílení a město nevypadá jako jedno veliké staveniště. Všem, kteří by zde chtěli pracovat, tuto lokalitu doporučuji.

První večer jsme se zajeli podívat do irské restaurace, abych si trochu zavzpomínala na staré časy v Dublinu.

Na závodišti jsme sháněli špunty do uší

Další den jsme se nadšeně vydali na závodiště Formule 1. Blížili jsme k místu konání závodů a ten zvuk se opravdu nedal přeslechnout. Vyskočili jsme z auta a úspěšně se dostali přes detektory a prohlídku kabelek. Atmosféra byla dokonale dokreslena svištěním formulí.

Hned jsem si vzpomněla na kamarády, kteří mě upozorňovali, abych si vzala s sebou špunty do uší. Tehdy jsem jen mávla rukou… A nyní to byla první věc, kterou jsme pospíchali koupit.

Vystoupali jsme na tribunu a já stále ještě nemohla uvěřit tomu, že jsem opravdu na místě závodů F1, a že uvidím všechny jezdce naživo, zatímco moji rodiče budou vše sledovat na televizní obrazovce doma v Náchodě.

Měli jsme koupený lístek na všechny tři závodní dny. Páteční tréninky, sobotní ranní trénink a odpolední kvalifikace a nakonec nedělní Velkou cenu. Seděli jsme na hlavní tribuně, zhruba pět metrů od startovní a cílové čáry. Výhled byl vynikající.

V médiích jste jistě zaznamenali zprávy o nepokojích v Bahrajnu, ale o tom vám povím až zase příště.

Markéta Klemmová

Závody Formule 1 v Bahrajnu.