Pivovaru Primátor každým rokem počet návštěvníků narůstá. V prvním čtvrtletí letošního roku zavítalo za brány pivovaru dokonce už 700 osob. Za celý loňský rok si přijelo místa, kde se vaří pivo, prohlédnout více jak 3 000 zájemců, přičemž třetina z nich přijela ze zahraničí.

„Nejvíce turistů k nám dorazilo z nejbližšího Polska, dále pak z Dánska, Ruska a Německa," říká Markéta Flousková z marketingového oddělení pivovaru.

Je prý o co stát

Obchodní sládek Pavel Kořínek, který většinu návštěvníků již pěkných pár let pivovarem provází, nevynechá žádné místo, které je pro výrobu klasického českého piva důležité. Návštěvníci tak prochází varnou, spilkou, sklepy s ležáckými sudy, chlazením, filtrací a stáčírnou láhví a sudů.

S průvodcem Pavlem Kořínkem je o co stát, neboť vypravěč i znalec je skvělý. Vždyť v pivovarnictví pracuje už čtyřicet let a jako sládek třicet let. „Sládek nevaří pivo. Z vody, sladu a chmele se totiž na varně uvaří mladina, kterou až pivovarské kvasinky přemění na pivo," upozorňuje na základní věc Pavel Kořínek.

Ti, kteří si objednali exkurzi také s ochutnávkou piv, odchází po prohlídce pivovaru do návštěvnického centra. „Tam mohou ochutnat celé portfolio patnácti druhů piv značky Primátor, dvou druhů ochucených piv značky Chipper, nebo si mohou vybrat z pěti druhů limonád," dodává Markéta Flousková.

Zájemci mohou do pivovaru zavítat také hned na tři tématické kurzy, a to do nově zrekonstruovaného školicího střediska. Mohou se zde vydat třeba za poznáním technologie výroby klasického českého piva. Kurz je určen výčepním, provozovatelům a majitelům restaurací a hotelů, odborným školám a široké laické veřejnosti.

Další kurz nese název Jak pečovat o pivo v gastronomii a zájemci se při něm dozví, jaké jsou vhodné podmínky skladování piva, tlačná média, sanitace pivních cest, estetika čepování a praktické vyzkoušení čepování. Třetí kurz nadchne kdekoho, neboť je zaměřena na druhy piv a jejich degustace senzorické degustační hodnocení piva a základy pivního someliérství.

Kdo se chce přijít do pivovaru podívat nejen na exkurzi, ale také si poslechnout skvělou hudbu, ten si má podle ní zaškrtnout v kalendáři datum sobota 17. května, kdy se v jedenáct hodin otevřou brány pivovaru, a začne tradiční akce Den s Primátorem.