„Výtěžek akce jde na školu, kterou jsme v Africe stavěli a o provoz se stará náš tamní kamarád Meshack Zakaria. Je to předškolní zařízení, kde se 18 až 20 děti učí svahilsky, aby se sjednotily jejich kmenové jazyky z 28 kmenů, aby mohly jít do první třídy v téže škole," říká organizátor akce Jiří Rosa.

Po prvním ročníku akce se škola dobudovala, další dva ročníky výtěžek pomáhal sirotčinci v Majengu. „Po naší poslední návštěvě na podzim jsme viděli velký tlak peněz z USA, Kanady a Anglie, tak jsme jim koupili jen potraviny a nějaké další věci. Z posledního výtěžku, který byl 850 dolarů, jsme každý měsíc nakupovali jídlo," dodává Rosa.

Na provoz školy je zapotřebí zaplatit dvě učitelky, údržbu školy a alespoň jedno jídlo denně. „Je to už skutečná funkční škola a z toho máme radost. Po loňské zkušenosti s malárií jsem zjistil, že na světě ročně zemře milion lidí na malárii a z toho dvě třetiny dětí do pěti let ve východní Africe. Tak jsem si říkal, že část peněz by se mohlo dát na tyto účely. Proto je vstupné 69 korun, což jsou troje prášky proti malárii pro tři děti. Jeden člověk, který zaplatí vstupné, pomůže třem dětem," vysvětluje Jiří Rosa. (bed, hyš)