V přízemí budovy se počítá s kavárnou, v prvním patře vznikne expozice lázeňství. Předpokládaným termínem dokončení je podzim letošního roku, provoz by se měl zahájit na jaře toho příštího. Součástí Malých lázní bude i úpravna minerální vody z nových vrtů Běla a Jan.

Na základní kámen v sobotu slavnostně poklepali představitelé města, starostové partnerských měst ze sousedního Polska, projektant, dodavatel stavby a mnozí další. Události přihlíželi s očekáváním i místní obyvatelé. „S radostí jsem při poklepání základního kamene vyslechl z úst našich polských partnerů: „Náchode, vítej zpět v té naší lázeňské rodině na česko-polské hranici! V Náchodě si prostě plníme sny a za to bych rád poděkoval všem, kteří to nevzdali a díky, kterým tu dnes můžeme být u „vzkříšení“ náchodského lázeňství,“ potěšilo starostu Jana Birke a místostarosta Jan Čtvrtečka dodal: „Po desítky let trvající patové situaci v lázeňském místě Běloves, se současnému vedení města přesně plánovanými kroky povedlo otevřít bránu obnovy lázeňství v našem krásném městě. Jsem rád, že dnes můžeme odškrtnout další konkrétní bod tohoto snažení v podobě poklepání základního kamene Malých lázní Běloves. Těší mě, že u tohoto významného kroku jsou přítomni nejen partneři z česko-polského pomezí, které spojují minerální prameny, ale i nový vlastníci Běloveských lázní. Můžeme tak společně pracovat na obnově území a regionu, vzájemně se podporovat a vrátit historickou slávu úspěšnému lázeňství v Bělovsi."

Obnova Malých lázní včetně stavby nové kolonády, která je architektonicky pojata moderně s elegantním zastřešením z pohledového betonu, vede k oživení lázeňství v Bělovsi a zároveň vytváří novou dominantu v tomto velmi cenném a krásném lázeňském území. Celý areál má sloužit jako víceúčelový prostor pro konání kulturních a uměleckých akcí.

Více informací přineseme v příštích dnech..