“Natočeny jsou zatím pouze základy desky, tedy rytmická sekce. Melodické linky a zpěvy jsou ještě před námi. Desku jsme pojmenovali Bar Babylon, podle první písničky, kterou pro mě napsal náchodský básník Pavel Bělobrádek. Jmenuje se tak i náš první recitál, takže pro fanoušky to bude pozvání do známého prostředí,“ přiblížila vznik desky zpěvačka Lucie Peterková.


K natáčení zvolila kapela hradecké studio Past. „Na desce bude čtrnáct písniček. Občas to byla až Sofiina volba, určit, který příběh se natočí a který ne. Snad jsme tedy nešlápli vedle. Hrajeme hudbu s prvky jazzu, blues a špetkou čehosi, co má každý z našich muzikantů v sobě. Kluci hrají od vážné hudby, přes bluegrass až po punk a dohromady nám to, zdá se, ladí,“ míní Lucka Peterková.


Dvě písničky, které se na desce objeví, jsou otextovány již zmiňovaným Pavlem Bělobrádkem. „Další vyšla z pera mého bratra Tomáše, který je zároveň nositelem hlavních hudebních nápadů a motivů a všechny ostatní pro mě, a troufám si neskromně tvrdit, že fantasticky, píše Milan Poutník, který k tomu ještě zvládá kontrabas. Myslím, že právě Milanovy texty jsou tím, co na desce posluchač mnohem víc ocení. Koncert je jako celek mnohem více o náladě a atmosféře, ale když něco ze slov unikne, může to být škoda.


U přehrávače se k tomu každý může vracet a nalézat, stejně, jako v nich nalézám to své já. Sama je nazývám příběhy, protože jimi ve skutečnosti opravdu jsou. Leckdy jsou i velmi osobní, a přesto ne uvzdychané a už vůbec ne prvoplánové,“ popisuje desku zpěvačka.
Zahálet nebude kapela ani v dalších prázdninových dnech.


„Z nejbližších koncertů nás čeká recitál na festivalu Jiráskův Hronov, kde jsme vloni zapůsobili jako zjevení. Mezi divadelníky je skvělá atmosféra a umějí poslouchat, takže se těšíme a představíme náš druhý recitálový program Křižovatky osudů. Pak se budeme snažit o doladění desky, aby s počátkem školního roku spatřila světlo světa,“ dodala zpěvačka.