Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z nových sousedů na Malém náměstí žádnou radost nemají

Broumov – Soukenická, Na Příkopech, Tyršova – to jsou jména ulic, jež v Broumově rozhodně nepatří k adresám, kterou by chtěl mít každý ve svém občanském průkazu zapsanou jako místo trvalého pobytu. Právě v této lokalitě „pod městskými hradbami“ se totiž koncentruje život místních Romů, kteří podle odhadů tvoří více než desetinu populace města.

30.9.2011
SDÍLEJ:

Bazén kašny, která už několik let není funkční, využívají někteří obyvatelé Malého náměstí jako odpadkový koš. O jejich výstřelcích by mohli lidé bydlící v tomto místě vyprávět neveselé zážitky. Foto: DENÍK/ Jiří Řezník

Počty osob v několika sociálně vyloučených lokalitách se odhadují na 800 až tisíc osob. A místní si nemohli nevšimnout, že jejich počet stoupá.

Z nových tváří radost nemají

„Někdy před třemi, čtyřmi měsící jsem zjistil, že se po Broumově pohybují lidé, které jsem neznal,“ říká místostarosta Kamil Slezák, někdejší vedoucí místního oddělení Policie ČR. „Jednalo se přibližně o tři desítky lidí z pěti rodin, které se přistěhovaly z Náchoda do domů v soukromém vlastnictví,“ říká a upřesňuje, že se jednalo o děti romských starousedlíků z Broumova.

Byla to tu klidná lokalita

Přibližně v červenci obyvatelé Malého náměstí zaregistrovali nové sousedy i v dosud klidné lokalitě v centru města. Jedná se o čtyři rodiny, jejichž členové se do Broumova vrátili a podle slov místních starousedlíků si s sebou přivezli návyky, které vyvolávají občasné skřípění zubů. „Byla to tu klidná lokalita, na tohle fakt nejsme zvyklí,“ pohodí hlavou jeden z obyvatel směrem k bývalé kašně, ze které si noví obyvatelé Malého náměstí dělají odpadkový koš. Končí v ní obaly od krabicového vína a jiné odpadky. Další „novoty“ jim už zatrhla Městská policie. „Parkovali auta před domem, a když odjeli, tak si tam dali staré pneumatiky, aby jim místo k stání nikdo nezabral,“ uvedl jako příklad místostarosta.

Chtějí zdvojnásobit počet strážníků

Situací ve městě se začalo zabývat i zastupitelstvo. Místostarosta Slezák tak nyní zpracovává plán opatření ke zvýšení bezpečnosti ve městě. „Chtěli bychom navýšit počet městských strážníků o 100%,“ prozrazuje Slezák, který byl dříve velitelem Městské policie. Zvýšení o sto procent znamená zaměstnat šest nových strážníků. „Bude to sice finanční nárůst, ale bezpečnost je jednou z prioritních záležitostí města,“ připomíná broumovský místostarosta.

Autor: Jiří Špreňar

30.9.2011
SDÍLEJ:
Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení