VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začala diskuse o případných změnách v nemocnici

Broumov – Navrhované změny týkající se případného omezení provozu broumovské a opočenské nemocnice zatím nejsou schváleny žádným orgánem kraje a stále zůstávají ve fázi návrhu a předmětem diskuse.

11.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: ARCHIV HD

Vedení náchodské nemocnice má svůj návrh dopracovat z odborného a ekonomického hlediska a předložit k projednání. „Návrh možných změn, které by mohly proběhnout v opočenské a broumovské pobočce Oblastní nemocnice Náchod, je nutné propracovat a upřesnit,“ uvedl mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

Konečné rozhodnutí by měli k možnému kroku ve zdravotnictví přijmout krajští zastupitelé, nicméně termín zatím není jasný. Z toho vyplývá, že případné realizace této změny je záležitostí několika dalších měsíců.

„Rozhodnutí o případné proměně struktury náchodské nemocnice by mělo zahrnovat komplex odborných, ekonomických i investičních kroků. Teprve na základě pečlivého zvážení kontextu jakékoli změny lze na úrovni krajského zastupitelstva učinit odpovědný krok, na jehož konci bude udržení kvalitní dostupné zdravotní služby pro obyvatele kraje,“ uvedl Jiří Veselý, předseda zdravotního výboru Zastupitelstva Královéhradeckého kraje a primář broumovské nemocnice.

V úterý se s tímto návrhem seznámil zdravotní výbor krajského zastupitelstva, který pověřil vedení zdravotnictví, aby návrh dopracovalo. S návrhem proměny struktury pracovišť přišlo začátkem března vedení náchodské nemocnice.

„Nemají jasnou koncepci fungování krajského zdravotnictví,“ tvrdí Ullwer

Ani ne týden stará petice za zachování stávající péče v broumovské nemocnici se setkala s velkým zájmem veřejnosti, o čemž svědčí stále se zvyšující počet míst v Broumovském výběžku, kde se dají podepisovat petiční archy.

I narůstající počet příznivců facebookové skupiny „Petice za zachování stávajícího rozsahu zdravotní péče v Broumově“ (aktuálně 1196 příznivců ke včerejšímu poledni), prostřednictvím které organizátoři s odpůrci zrušení chirurgie v broumovské nemocnici komunikují, je pro iniciátory petice potěšitelným faktem. Podle nich má určitě smysl v této protestní aktivitě pokračovat, a to i přesto, že se kraj nechal prostřednictvím médií slyšet ve smyslu, že „…dosud není o ničem rozhodnuto“, a „…že se celé rozhodnutí odkládá“.

„Vidíme, že krajští představitelé nemají jasnou koncepci fungování krajského zdravotnictví, když jeden týden rozhodli o zrušení chirurgie a další týden se ke svému rozhodnutí ani nechtějí přihlásit,“ je přesvědčen Jan Ullwer, který je jedním z organizátorů petice.
11.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení