"Naše auta jsou pořád v zápřahu, ať už v terénu při ochraně vzácných kousků přírody, nebo na cestě pro některé ze zvířecích nešťastníků," potvrzuje Skupina JARO na svém facebookovém profilu. Bohužel aktuální flotila to už nezvládá a zvířecí záchranáři potřebují další auto. "Nejsme nároční a vystačíme si s vozidlem, které už něco zažilo. Nevíte náhodou o někom, kdo by nám mohl vůz v ideálním případě darovat, případně levně odprodat?" žádají veřejnost. Požadavků nemají mnoho - automobil by měl být funkční a ideálně ve variantě kombi s LPG pohonem. Své nabídky je možné zavolat na telefonní číslo 603 847 189.

Hendikepovaný čapí pár vyvedl již devět mláďat. Všechna mláďata byla úspěšně vypuštěna. O některých máme díky odečítacím kroužkům zprávy, že se jim daří a jedna samice dokonce hnízdí poblíž Jaroměře.
Záchranná stanice pro hendikepovaná zvířata v Jaroměři se ohlíží za rokem 2021

Územní působnost jaroměřské záchranné stanice:
Bývalé okresy Hradec Králové, Náchod, Rychnov na Kněžnou, Trutnov

Působnost na území obcí s rozšířenou působností
Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, částečně Hořice v Podkrkonoší (východně od obcí Ostroměř, Nové Smrkovice, Sylvárův Újezd včetně), částečně Jičín (východně od obcí Choteč a Mlázovice včetně), Jilemnice, částečně Hradec Králové (východně od obcí Lodín, Nechanice, Boharyně, Roudnice, Syrovátka a Osičky včetně), Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou, čátečně Semily a Trutnov a Vrchlabí (bez území NP Krkonoše a jeho ochranného pásma).

Severo-jižní hranice působnosti ZS Jaroměř, mezi působností této stanice a ZS Huslík u Poděbrad leží východně od těchto obcí, a to včetně jejich území: Kumburský Újezd, Rumchalpa, Choteč, Mlázovice, Ostroměř, Nové Smrkovice, Sylvárův Újezd, Lískovice, Kouty, Kanice, Petrovice, Lodín, Nechanice, Boharyně, Roudnice, Syrovátka, Osičky