VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci se vzdělávali v Zážitkové zahradě

Česká Skalice - Možná jste zaregistrovali, že občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS) vytvořilo u vzdělávacího střediska Vila Čerych tzv. Zážitkovou zahradu, tvořenou jednotlivými stanovišti, která mají návštěvníkům přinášet poučení, propojovat souvislosti a přibližovat kouzlo místní přírody.

13.1.2012
SDÍLEJ:

Na nášlapné pocitové stezce mohou studenti zapojit své smysly při poznávání různých přírodních materiálů.Foto: Archiv CRČS

Při její návštěvě se můžete projít například naučnou stezku Cesta stromů, nášlapnou pocitovou stezkou z přírodních materiálů, zavítat k bylinným záhonům, suché pískovcové zídce či se podívat na hřbitov odpadků.

Žáci základních a středních škol měli možnost v rámci pilotních ekologických výukových programů tuto zahradu prozkoumat detailněji. ,,Tato výjimečná plocha nabízí značné možnosti, z hlediska vzdělávání i osvěty, což vnímáme jako velký potenciál právě pro tyto účely,“ podotýká Helena Hamanová, koordinátorka ekologického vzdělávání CRČS.

V Zážitkové zahradě probíhaly programy jednodenní i vícedenní. Například studenti Jiráskova gymnázia Náchod absolvovali dvoudenní program, v rámci něhož se seznámili s živočichy, pro které se toto místo stalo domovem, dozvěděli se zajímavé informace o netopýrech a mapovali jejich budky. U zahradního jezírka mohli zpozorovat ohroženou ropuchu zelenou a na nášlapné pocitové stezce zapojit své smysly při poznávání různých přírodních materiálů. Zavítali také k bylinným záhonům, na hřbitově odpadků pozorovali rozklad různých materiálů a v tvořivé dílně zhotovovali rozmanité výrobky.

Studenti Vyšší odborné školy stavební a Střední průmyslové školy stavební arch. Jana Letzela, Náchod se v rámci programu přímo zapojili do vytváření jednoho ze stanovišť kamenné zídky. A na své zdařilé dílo mohou být náležitě pyšní.

Žáci venkovských základních škol z našeho regionu procházeli naučnou stezkou Cesta stromů a seznamovali se se vzácnými a zajímavými dřevinami, navštívili starý ovocný sad, ve zvětšovacích kelímcích pozorovali přírodniny a seznamovali se s funkcemi zeleně.

,,Na základě tohoto pilotního odzkoušení a zpětné vazby od účastníků hodláme v realizaci programů pokračovat i nadále a zahradu využívat po celý rok, neboť v každém ročním období má co nabídnout. Ve vzdělávacím středisku tedy rádi uvítáme další školy“ zve zájemce Helena Hamanová. Aktuální nabídku programů naleznete na stránkách www.centrumrozvoje.eu.

„Při ekovýchovných aktivitách se snažíme v účastnících probouzet a prohlubovat zájem o přírodu, vytvářet přirozený vztah k prostředí, které je obklopuje, a zároveň netradičními formami obohacovat jejich učivo,“ uzavírá Helena Hamanová.

13.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení