Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci z partnerských měst České Skalice a Polanice oslavili Den Země

Česká Skalice - V základní škole slaví žáci i učitelé Den Země již tradičně celoškolním projektem. Do letošního projektu byly zapojeny i školy z partnerského polského města Polanica Zdrój.

25.4.2009
SDÍLEJ:

Žáci z partnerských měst České Skalice a Polanice oslavili Den Země.Foto: Zdeňka Řezníčková

Návštěvu ve škole přivítala ředitelka Zdeňka Řezníčková a místostarosta Josef Daňsa. Popřáli dětem i učitelům spoustu krásných zážitků. Jsme potěšeni, že byla navázána spolupráce a doufáme, že se bude nadále prohlubovat.

Program začal ukázkou dravců. Sokolnice upoutala přítomné praktickou ukázkou i odborným výkladem. Výr velký dokonce létal nad hlavami žáků na zdviženou rukavici.

Poté byly zahájeny činnosti v různých společných pracovních dílnách. Pro mladší žáky byl připraven program v Centru volného času ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti z Vily Čerych v České Skalici a ekologickým spolkem A Rocha. Páťáci se svými polskými kamarády odjeli do Nového Města nad Metují a zamířili do Klopotovského údolí. Zde na ně čekal pan Jan Štícha, který je provedl oborou a seznámil je s životem tamní zvěře. Její pozorování bylo pro všechny velmi emotivním zážitkem. Šesťáci rozvíjeli svoji tvořivost a kreativitu za krásného slunného počasí v příjemném prostředí školního dvora. Vyráběli recyklovaný papír, malovali na květináče, do kterých si zasadili rostlinky, společně vytvořili plastiku naší planety Země. Sedmáci provedli polské přátele naučnou stezkou v Babiččině údolí a cestou chodníkovými křídami zdobili různá místa kresbami s ekologickými náměty.

Po společném obědě v jídelně Eurest zahájil odpolední program starosta města Tomáš Hubka, který se též přišel přivítat s naší návštěvou. Zazněly nejoblíbenější písně školního pěveckého sboru Viktorka pod vedením paní učitelky Aleny Vlčkové. Vyvrcholením celého dne byla návštěva Stanice pro zraněné volně žijící živočichy v Jaroměři. S velkým zájmem jsme si prohlédli poraněné živočichy, kteří pro svůj handicap již nemohou žít ve volné přírodě.
Navečer polský autobus odjíždí do Polanice, děti nám ještě mávají a děkují za nádherně prožitý den. A my všichni se již těšíme na další společné projekty.Zdeňka Řezníčková, ředitelka ZŠ Česká Skalice

25.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení