VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci se tázali lidí i na to, čím topí

MACHOV - Jak jsme vás již informovali v machovské základní škole proběhl ve středu Den Země. Jeho součástí se stalo i statistické šetření, při kterém žáci osmé třídy obcházeli s dotazníky v ruce některé obyvatele obce a ptali se jich na otázky týkající se ekologie. V současné době se již anketa dočkala svého vyhodnocení.

27.4.2007
SDÍLEJ:

Žáci si odpovědi pečlivě zaznamenávali. Foto: Helena Martincová

„Celkem 13 školáků se dotazovalo 46 machovských občanů převážně z řad zaměstnanců školy, úřadu, obchodu a důchodců,“ sdělila ředitelka školy Helena Martincová. Děti zajímalo, čím veřejnost topí, který odpad třídí a jaké dopravní prostředky používá k přesunu do zaměstnání. Podle zápisu Lukáše Míky, který vše z podkladů spolužáků zpracoval do tabulky, z první otázky vyplynulo, že 18 ze všech dotázaných Machováků topí dřevem, osm uhlím, čtyři elektřinou a 36 plynem. Co se týče odpadů, tak všichni oslovení třídí doma plasty, papír pak 44 z dotázaných, sklo 45, nebezpečný odpad 40, kovy 33, zbylé léky 15, baterie 25 a organický odpad 27 občanů. „Do zaměstnání dojíždí 25 lidí z 46 autem, tři na motorce, 19 na kole a 17 hromadnou dopravou,“ uvedl ve vyhodnocení Lukáš Mík.


Kompletní zjištěné výsledky budou otištěny v Machovském zpravodaji a měly by veřejnost informovat o stavu povědomí občanů o nutnosti třídit odpad.

27.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů v Jaroměři.

Zaparkoval nárazem do auta a lampy

Přišli: M. Malý (vlevo stojí), po jeho levici M. Hofman, J. Mach (vlevo sedí), S. Polomský (uprostřed sedí) a J. Macháček (vpravo sedí). Děkovali předseda KFS V. Andrejs (vpravo stojí), předseda OFS P. Vítek (uprostřed stojí) a místopředseda OFS P. Vokál.

Rodina fotbalových osobností má nové členy

Sloup šel k zemi, náraz neustál

Lhota pod Hořičkami - Profesionální hasiči ze stanice Jaroměř zasahovali v pátek 8. prosince před polednem u dopravní nehody v části Světlá.

Hronovské hokejisty nevzkřísila ani trenérská rošáda

Náchodsko - Dalšími zápasy pokračovaly v neděli krajské hokejové soutěže.

Auto skončilo na střeše v potoce

Jívka - Osobní automobil skončil v neděli okolo poledne mimo komunikaci na střeše v potoce.

Hokej v regionu: Choceň porazila lídra v prodloužení

Východní Čechy - Krajské hokejové ligy na Pardubicku a Královéhradecku pokračovaly dalším kolem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT