„Je to můj bývalý spolužák. Mám i jeho fotku. Ale asi tři roky jsem o něm nic neslyšel,“ říká svědek.

Hoch se už minulý čtvrtek setkal se svou rodinou. Otec mladíka a několik dalších příbuzných za ním přijeli do brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny, kde je třiadvacetiletý mladík hospitalizovaný. Chlapce, který pravděpodobně trpí psychiatrickým onemocněním, viděli poprvé po třech letech. Mladík na ně ale nereagoval.

Přestože otec mladého muže ještě bezprostředně po zjištění totožnosti mladého muže s médii komunikoval, o den později s novináři mluvit nechtěl. „Rodina si nepřeje se k události víc vyjadřovat. Situace, kterou prožívá, je pro příbuzné nepochybně náročná,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny Šárka Urbánková.

Po setkání s pacientem se podle ní příbuzní zhroutili. Mladý muž, který už v nemocnici strávil několik dní, ale zůstal klidný. „Jeho reakce na příjezd rodiny byla v podstatě nulová,“ potvrdila mluvčí.

Rodina mladého muže v nemocnici oficiálně za přítomnosti policie identifikovala. A potvrdila domněnky, že mladý pacient, o kterého teď pečují brněnští lékaři, skutečně pochází z Bohdašína.

Před třemi lety ale z domu, kde se svým otcem žil, odešel. Od té doby o něm příbuzní neměli žádné zprávy.

Kde se pohyboval pak, zůstává tajemstvím. „O tom zatím nevíme vůbec nic,“ podotkla Urbánková. Muž prý úplně zpřetrhal vazby se svým dřívějším okolím, neukazoval se u příbuzných a s nikým nekomunikoval. V minulosti ale žádnou psychickou poruchou netrpěl.

Otázkou proto zůstává, co dělal v Brně a proč nekomunikoval ani se záchranáři. Kriminalisté se původně domnívali, že mohl být nucen na různých místech Česka k žebrání. „Mohl se stát nepohodlným a někdo jej na benzince opustil,“ přiblížil jednu z vyšetřovacích verzí Malášek. Další z vyšetřovacích verzí je i to, že se mohl sám dostat do problémů a psychickou poruchu jen předstírá. (lh)