„Návštěvníci kupují především květiny na zahrádky, aby je měli hezké. To je hodně táhne. Zájem o zahrádkaření přetrvává, vidíme to podle návštěvnosti. Jsme spokojení. Dnes je návštěvnost velice pěkná," řekl v sobotu odpoledne ředitel výstavy Luděk Groh.

Výstavu pořádala v základní škole a v parku Základní organizace Českého zahrádkářského svazu (ČZS) v Teplicích nad Metují ve spolupráci s územním sdružením ČZS okresu Náchod a Městem Teplice nad Metují. Ve škole byly k vidění expozice zahrádkářských organizací okresu, ovoce a zeleniny, exotické zeleniny, květin, masožravých rostlin, kaktusy kaktusářů z Broumova, bonsajistů, svůj koutek zde měl i keramický kroužek z Teplic či myslivci, kteří vystavili vycpanou lesní zvěř či trofeje. Vše obdivovala spousta návštěvníků. Na aranžování expozic bylo patrné, že organizátory tato činnost baví.

„Mně se líbí expozice zahrádkářů z Červeného Kostelce, to aranžmá je krásné. Potom se mi zde líbí jiřiny, ty jsou moc hezké," sdělila například Zdeňka Vávrová z Teplic nad Metují. Ta výstavu navštěvuje pravidelně a jako členka zahrádkářského svazu i vypomáhala. „Mně se líbí astry, mečíky a jiřiny," dodala Jitka Dutková, která ji doprovázela a dodala, že ji potěšila i expozice keramického kroužku, konkrétně výtvory ve stylu sluníček a motýlů.

Po celou dobu výstavy byla k dispozici také zahrádkářská poradna a v parku stánkový prodej. V doprovodném programu zahrála třeba country skupina Kocábky z Trutnova. Výstava byla vrcholem zahrádkářské sezony.