VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájem cyklistů o novou síť stezek je značný

Náchodsko – V závěru minulého týdne se v prostorách Městského úřadu v Náchodě uskutečnila tisková konference na téma „Cyklostezky v Kladském pomezí“.

25.10.2010
SDÍLEJ:

Cyklostezka v Lístkách v Hronově patří mezi nově zrekonstruované cyklostrasy na Náchodsku. Foto: Jiří Mach

Jak nám řekla Nina Adlof, tisková mluvčí náchodské radnice, na stejnojmenný projekt byly v rámci „Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika v období 2007 – 2013 spolufinancovaného ze zdrojů Evropské unie – Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem ČR“ získány dotace ve výši 90 procent z uznatelných výdajů. Do tohoto projektu byly zapojeny čtyři obce: Město Náchod, Město Kudowa Zdrój, Město Hronov a Obec Vysoká Srbská.

„Kolo je dnes často používaným dopravním prostředkem. Jeho popularita mezi mladými i staršími stále roste, a s ní rostou i požadavky na budováních nových cyklistických stezek a cyklotras,“ uvádí Jaroslav Rohulán, místostarosta Náchoda. Ten vidí budoucnost cyklistiky především ve městech s kolabující dopravou, přičemž poukazuje na to, že na kole může jezdit dnes již opravdu každý, neboť existují i kola s elektrickým pohonem do kopce.
V turistickém regionu Kladské pomezí měla města a obce při startu investic v roce 1997 výhodu v tom, že obdržela od tehdejšího okresního úřadu koncepci rozvoje cyklistické infrastruktury. Podle ní se řídila výstavba nových úseků komunikací určených pro cyklisty v celém okrese Náchod. Stavby byly postupně umisťovány především do základní sítě cyklotras nadregionálního a regionálního významu.

„Zájem cyklistů o novou síť stezek a cyklotras, které byly u nás na Náchodsku vybudovány, je značný, což dokazuje mimo jiné i prodej cyklomapy „Kladským pomezím na kole i pěšky“, kterou vydala Branka, o.p.s.,“ uvedl Jaroslav Rohulán.

Autor: Věra Sýkorová

25.10.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení