Mezinárodní folklorní festival

Středečním dnem v Červeném Kostelci začíná pětidenní festival plný folkloru, tradic, řemesel a slavností. „Přijďte si prohlédnout vystoupení folklorních souborů z celého světa a užít si neuvěřitelnou atmosféru,“ zvou pořadatelé. Slavnostní zahájení je na programu od 18 hodin.

Rozhledna v obci Žernov

Mezi Českou Skalicí a Červeným Kostelcem: Při návštěvě Babiččina údolí se můžete kochat i výhledem z ptačí perspektivy. Rozhledna v Žernově je vysoká 24 metrů a na její vyhlídkovou plošinu vede 92 schodů. Po výstupu se otevírá jedinečný výhled na Krkonoše, Jestřebí hory, Orlické hory i Polabí.

Rozhledna Na Signálu

Východně od Slavíkova, přístupná celoročně: Rozhledna na vrchu Signálu (496 m n. n.) měří 28 metrů a nabízí celoroční pohled na pohoří severovýchodních Čech. Najdete ji východně od Slavíkova, je součásti obce Horní Radechová. Po vystoupání sto pětadvaceti schodů se nabízí nezapomenutelné pohledy na Krkonoše, Jestřebí hory a Javoří hory, Orlické hory a další. Pokud vás schody unaví, můžete si odpočinout v příjemném prostředí dřevěného altánu.