Průvodkyní Náchodskem se stala Markéta Machová z Hronova, která hosty přivedla také k vyhlídce nedaleko turistické chaty Hvězda, z které je možné vyhlížet panorama specifické oblasti Bromovska.

„Markéta byla skvělá. Sdělila nám značné množství důležitých informací a bylo dobře, že její sametový hlas nás provázel po celý den i při jízdě autobusem. Kdo má z turistů to štěstí a provází jej právě toto děvče, tak se sem, do tohoto kraje určitě vrátí,“ pochválil organizaci exkurze ostřílený organizátor programů zahraničních turistů zejména z oblasti Beneluxu Ladislav Říha.

„Spolupracujeme se zástupci agentur a cestovních kanceláří z celého Česka, kteří zajišťují program pro hosty ze zahraničí. Právě pro ně jsou určeny tyto exkurze, jejichž program upřesňujeme s odborníky v regionech. Ti nám pak zajišťují průvodcovskou činnost a byla jsem ráda, že jinak dost pracovně vytížená Markéta Machová byla právě jedna nich,“ vysvětlila smysl exkurzí projektová manažerka Lenka Menzelová z odboru regionálního rozvoje, cestovního ruchu a kultury Krajského úřadu Královohradeckého kraje.

Kromě Broumovských stěn a vyhlídky na Hvězdě výprava navštívila Lázně Velichovky, Nové Město nad Metují, Opočno, Hronov, Náchod a další turisticky atraktivní místa. (ps)