VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé rozhodnou, jestli u sídliště bude Tesco

Broumov /PŘÍLOHY,DISKUZE/ - Asi málokdo by chtěl mít pod okny supermarket a okousek dál parkoviště pro stovku automobilů. Aprávě ztéto vize developerů mají obavu lidé ze sídliště Spořilov, kteří nechtějí dopustit, aby se na ploše nad „pyramidou“ vNezvalově ulici postavilo nákupní středisko.

17.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Peticí proti prodeji

Již více než pět stovek obyvatel Broumova se v posledních dnech podepsalo pod petici, která protestuje proti výstavbě dalšího supermarketu v centru Broumova. Na pondělním veřejném setkání, při kterém se v zasedací síni MěÚ hovořilo o regeneraci panelového sídliště na Spořilově, se samozřejmě debatovalo i o zmiňovaném záměru společnosti Realsant, která chce vybudovat market pro firmu Tesco. Ten by podle záměru investora měl vyrůst jen co by kamenem dohodil od nejbližšího paneláku…

Tato představa se ale vůbec nelíbí iniciátorům petice a nejméně pěti stovkám podepsaných Broumováků, kteří předložený projekt považují za špatný a nevhodný hned z několika důvodů. Tím zřejmě najzávažnějším je obava, z toho, že supermarket je plánován do prostoru ohraničeného obytnou zástavbou. Od nejbližšího paneláku by měl stát jen něco málo přes dvě desítky metrů, stejně tak na druhé straně by stál kousek od nedaleké školky, z jejíž zahrady chce investor odkoupit kus pozemku. Další část strategického prostoru chce odkoupit od města. A o tom, zda město prodá pozemek a nechá tak volnou ruku záměru investora nebo zamítnutím prodeje dá najevo, že minimálně akceptuje názor nezanedbatelného počtu svých obyvatel a voličů, rozhodnou dnes odpoledne svými hlasy zastupitelé.

Plán:

#nahled|https://g.denik.cz/37/e5/tesco_planek_061609_denik-hp_top.jpg|https://g.denik.cz/37/e5/tesco_planek_061609.jpg|Plánek výstavby Tesca v Broumově.#

Druhý pokus

Realsant přišel s podobným návrhem už v loňském roce, kdy chtěl vybudovat supermarket pro SPAR. Tehdejší návrh byl však mnohem střízlivější a nabízel alespoň nějaký volný prostor od zástavby. „Tehdy jsme ho – byť se skřípěním zubů – akceptovali,“ připomněl Jiří Rambousek, který je jedním z členů petičního výboru. Zastupitelé tehdy schválili záměr prodeje v t navrhovaném rozsahu, ale realizace nakonec vyšuměla do ztracena.

Pozemky neprodat

„Požadujeme, aby město neprodalo pozemky a zastupitelé návrh prodeje developerovi zamítli a plocha byla zapracována do programu regenerace sídliště,“ shrnul Jiří Rambousek do jedné věty to, o co jde iniciátorům petice. „S mírným optimismem doufám, že bylo se situací seznámeno tolik zastupitelů, že by se prodej pozemků developerovi měl zamítnout. A pokud k zamítnutí dojde, tak to by měl být pro radnici dostatečně silný signál, aby se otázka této lokality do budoucna řešila jinou cestou,“ dodal Rambousek. Tou jinou cestou by podle znění petice měl být alternativní návrh na využití městských pozemků v dané lokalitě s důrazem na zachování zeleně a jejich předložení k veřejné diskusi.

Na dnešním jednání zastupitelstva, které začne v 16 hodin, se tak bude rozhodovat o budoucí podobě jednoho koutu města Broumova.

DISKUTUJTE POD TÍMTO ČLÁNKEM

Autor: Jiří Špreňar

17.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení