Toto usnesení vzniklo na základě rozsáhlé diskuse, která se rozpoutala díky otevřenému dopisu adresovanému vedení města od červenokosteleckého občana, který v něm mimo jiné upozorňoval na obtěžování svých příbuzných a napadení vlastní osoby zdejším romským občanem v Jiráskově ulici. „Cítím se pohoršen a ohrožen,“ uvedl občan.


Zastupitel Zdeněk Spůra se hned zpočátku diskuse zeptal, jaká opatření hodlá město v Jiráskově ulici dělat, neboť bezpečí pro obyvatele je zde prý čím dál horší.


„V Jiráskově ulici zajistíme zvýšený dozor. To není problém. Nemůžeme tam ale 24 hodin denně stát,“ reagoval velitel Městské policie Michal Škoda. K problematice bezpečnosti v celém městě se vyjádřili i další zastupitelé a někteří podotkli, že občany nenapadají pouze Romové. „Navrhuji udělat to, že v inkriminovaných místech bude více strážníků, kteří dokáží při napadení někoho přistihnout,“ nechal se slyšet Milan Hrstka.


Podle starosty Petra Mědílka se bezpečí ve městě bude řešit nejen posílením hlídek, ale prý se uvažuje i o umístění kamer. „Tím nechceme nikomu nahlížet do soukromí, ale hlavně řešit kriminalitu a vandalství. Záležitosti ohledně kamer se budou ještě projednávat,“ sdělil včera Mědílek.