VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdravotně postižení diskutovali se starostou Náchoda

Náchod - Sdružení zdravotně postižených Náchod uspořádalo 24. září podzimní posezení s hostem starostou ing. Oldřichem Čtvrtečkou. Sešli jsme se s laskavým svolením ředitele střediska pečovatelské služby Mgr. Vejrycha a vrchní sestry p. Kroupové v penzionu pro důchodce Harmonie I. v její klubovně, kde bylo přítomných 50 členů a hostů.

27.9.2008
SDÍLEJ:

Oldřich Čtvrtečka, starosta Náchoda, vysvětluje na setkání Sdružení zdravotně postižených současné aktuální problémy, které hýbají okresním městem. Foto: Jaroslav Feltl

Po přivítání všech členů a hostů paní předsedkyní a schváleném programu, dostal slovo pan starosta Čtvrtečka, který odpovídal na naše dotazy a seznámil nás se současnými problémy města. Dozvěděli jsme se o situaci ve výstavbě lázní Běloves, reálné úvahy vybudování silničního obchvatu Náchoda, další etapy opravy ulice Komenského a podobně. Aktuální je rovněž oprava zdravotnického střediska v ulici Boženy Němcové. Město uvažuje o úpravě parkovacího režimu na parkovišti před touto poliklinikou, neboť je stálý nedostatek parkovacích ploch. Byli jsme informováni, co je zamýšleno s bývalým závodem Tepna. Pan starosta vysvětlil situaci okolo uvažovaného prodeje náchodského pivovaru, prováděnou revitalizaci komunikací a chodníků na plhovském sídlišti. Veškeré úpravy na území města jsou limitovány množstvím přidělených peněz z kraje nebo z různých dotací. V diskusi odpovídal starosta na otázky přítomných občanů dotýkající se především života zdravotně postižených. Sem patří i úprava některých stávajících bytů v Harmonii II. tak, aby v nich mohli žít i těžce tělesně postižení. Při této příležitosti předala paní Olga Frühaufová – předsedkyně SZdP – a pan Miroslav Čiháček – předseda náchodských vozíčkářů panu starostovi dopis s prosbou o konkrétní úpravu tří bytů v objektu penzionu Harmonie II. Dále jsme se seznámili s dalším podzimním programem SZdP. V měsíci říjnu bude odpolední setkání v restauraci na koupališti s tématem na přání našich členů – hodnocení zájezdů do Prahy na muzikál Kleopatra, příprava na vánoční posezení v Sokolovně a předvánoční zájezd do Polska. Následovala volná zábava. K večeru jsme se rozešli obohaceni o další informace a s dobrou náladou.

(Jaroslav Feltl)

27.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení