VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdravotní sestry z celé republiky čeká finále soutěže Batist Nej sestřička

Náchod - V Městském divadle Dr. J. Čížka se v sobotu 8. října od 19.00 hodin představí dvanáct zdravotních sestřiček, a to už v osmém ročníku ankety o Batist Nej sestřičku.

7.10.2016
SDÍLEJ:

Z finále Batist Nej sestřička 2015.Foto: DENÍK/ Regina Hellová

„V této soutěži nejde ani o věk, ani o fyzickou krásu. Má za cíl vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného a lidského," říká spolupořadatel soutěže David Novotný a zároveň dodává, že tento projekt je prezentací náročné práce sestřiček, o níž se často říká, že je posláním. Záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování.

Z 511 PŘIHLÁŠENÝCH VYBRALI 12 FINALISTEK

Letos bylo přihlášených celkem 511 sestřiček z různých nemocnic po celé České republice. Přihlásit zdravotní sestru mohl kdokoliv lékař, ona sama, pacient či její blízká osoba. Ze všech přihlášených se jich vybralo dvanáct, které se utkají právě v sobotním finále v Náchodě. Jejich úkolem bude co nejlépe obstát v několika disciplínách. Představí se, odpoví na otázky porotců, předvedou se při módní přehlídce sesterských uniforem a budu plnit úkol ze zdravovědy

„Je to společenská akce, která má za cíl ukázat lidem, že i zdravotní sestřičky jsou soutěživé, společenské a mají rády legraci a zábavu, i když mají velmi náročnou a obětavou práci," dodává David Novotný, který projekt před lety vymyslel. Akci pořádá společně s červenokosteleckým výrobcem zdravotních a hygienických pomůcek Batist Medical.

„Jsme rádi, že můžeme být nápomocni projektu, který poukáže na zdravotní sestřičky, jak nelehkou mají práci. Jsme mile překvapeni, jaký ohlas měla tato anketa u sestřiček a jak velký počet se jich přihlásil. Bylo to velmi těžké rozhodování vybrat pouze dvanáct zdravotních sester z tolika přihlášených," nechal se slyšet generální ředitel firmy Batist Medical Tomáš Mertlík.

Slavnostní večer bude moderovat Štěpánka Duchková a během programu vystoupí Michaela Dolinová, Heidi Janků, Marcela Holanová, Marián Vojtko, Tomáš Savka, Jakub Smolík, Michaela Gemrotová či Daniela Šinkorová.

Známé osobnosti zasednou také v porotě. Hodnotit výkony sestřiček budou například Radim Uzel, Česká Miss Andrea Bezděková, Eva Hrušková, Pavel Trávníček, Katka Kornová, Uršula Kluková, Jiří Krampol, Anna Skalická z České Asociace sester a další představitelé ze zdravotní sféry a kulturního života. Nutno poznamenat, že na vítězky čeká čeká řada atraktivních a hodnotných cen.

Záštitu nad celým večerem přijal Ministr zdravotnictví České republiky Svatopluk Němeček, starosta města Náchod Jan Birke, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, prezidentka České asociace sester Monika Šochmanová, místopředsedkyně výboru pro zdravotnictví poslanecké sněmovny a poslankyně Soňa Marková, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek a starosta města Červeného Kostelce Rostislav Petrák.

SOUTĚŽÍ I SESTŘIČKA Z NÁCHODSKÉ NEMOCNICE

Andrea Matysková, sestřička z náchodské nemocnice.Jednou z finalistek soutěže Batist Nej sestřička je s pořadovým číslem 9 osmačtyřicetiletá Andrea Matysková z Oblastní nemocnice v Náchodě, kde už devátým rokem pracuje na oddělení ORL a z toho pátým rokem na ORL operačním sále. Andrea Matysková pochází z Náchoda a nyní žije v České Čermné. Má jednu dceru a jak prozradila, v lednu bude babičkou. Mezi její koníčky patří především sport. Náchodský deník požádal paní Andreu o krátký rozhovor.

Kdo vás do soutěže přihlásil?
Přihlásila mě moje vrchní sestra. Neměla jsem o tom vůbec žádné tušení.

Blíží se finálový večer. Jaká jsou vaše očekávání?
Od soutěže očekávám přežití a prožití.

Připravujete se? A co tréma?
Nijak zvlášť se na soutěž nepřipravuji, ale obrovská tréma mi ji připomíná i v noci.

Na kterou z disciplín se těšíte nejvíce a naopak?
Nejméně se těším na úvod. Pokud ho zvládnu, tak pak už je jedno, která disciplína bude. Ale samozřejmě je mi nejbližší odborná část s asistencí hezkých hochů.

Myslíte, že by případné vítězství nějak ovlivnilo vaši budoucnost?
Nemyslím si, že by mělo cokoli z této soutěže ovlivnit můj další život. Doufám, že to bude pozitivní zkušenost, na kterou budu ráda vzpomínat.

Autor: Regina Hellová

7.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Soňa Marková

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení