"Bohužel se nám sešly přihlášky pouze od čtyř týmů. Pro takto velkou akci je to po předchozích zkušenostech málo," vysvětlují pořadatelé, že vzhledem k organizační náročnosti se rozhodli soutěž zrušit. Málo soutěžících totiž znamená i nedostatek polévky pro prodej příchozím návštěvníkům i malý počet týmů pro doprovodné soutěže.

Letošní ročník měl být v zelňačkové podobě poslední. Po zvážení četných připomínek soutěžících i veřejnosti soutěžících pořadatelé zvažovali transformaci kulinářské akce. "Ta spočívá v tom, že by se nevařila zelňačka, ale jiný zajímavý pokrm, který bude na každý ročník předem určený losem, vybraným soutěžícími," plánují pořadatelé.

Po roční pauze se milovníci plavání a vodních radovánek dočkali - v sobotu zahájí Jiráskovo koupaliště sezónu. Po modernizaci vznikl nový víceúčelový bazén, který je rozdělen na dvě části - dětské brouzdaliště pro nejmenší děti a část s větší hloubkou.
Jiráskovo koupaliště se po roční pauze otevírá, nabídne nový dětský bazén

Základní scénář zůstane stejný - vaření na ohni, časový limit atd. - včetně soutěží jednotlivých zástupců týmů v průběhu vaření.

Vzhledem k tomu, že zelňačka figurovala v názvu soutěže, bude potřeba vymyslet nějaký nový. "V návaznosti na tradici navrhujeme v názvu zachovat místo konání, tedy Polici. Například: Polická vařečka nebo Polický kotlík a podobně," není ještě rozhodnuto.