„Začali jsme zajišťovat zimní údržbu na celé ploše okresu. Už v noci jsme vyjeli a nad ránem pokračovali,” potvrdil nám včera vedoucí náchodského střediska SÚS Ladislav Jiroušek. Silničáři použili jak chemický, tak i inertní posyp. Ten se používá zejména na silnicích v CHKO Broumovsko, kde jsou možnosti solení značně omezené.

Do terénu vyjížděly oranžové vozy na základě aktuální situace a jejich zásahy se týkaly zejména lesních úseků a mostních objektů, kde je pravděpodobnost klouzající silnice největší. Situace naštěstí nebyla nijak dramatická. „Zatím jsme nezaznamenali žádné reakce od řidičů, že by byl někde nějaký úsek kvůli ledovce zcela nesjízdný,” uvedl výrobní náměstek SÚS Královéhradeckého kraje Petr Zima.

Silničáři museli například ale také řešit stromy a větve. Dlouhodobá mlha vytvořila na Pasách ze strany od Police silnou vrstvu námrazy, kterou některé větve neunesly a ohrožovaly silniční provoz. Na Broumovsku to podle monitoringu silničářů nejvíce klouzalo v úseku mezi Žďárem a Policí a také mezi Suchým Dolem a Slavným. Ledovka se tvořila také mezi Českou Čermnou a Novým Hrádkem a u Horních Rybníků na Červenokostelecku.