VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Získáme novou knihovnu i moderní družinu," říká Vítek

Suchý Důl - Prázdniny jsou v plném proudu a většina škol osiřela. Ne však všechny. Například v Základní škole v Suchém Dole na Policku panuje již čtrnáct dní čilý stavební ruch. Budova prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která potrvá až do roku 2010.

9.7.2009
SDÍLEJ:

Vítězslav Vítek, starosta obce Suchý Důl, ukazuje na místa, kde vzniknou nové moderní prostory pro suchodolské školáky. Foto: DENÍK/Věra Sýkorová

Výsledkem bude rozšíření Základní a mateřské školy z důvodu získání dostatečně vhodných, reprezentativních a kapacitně uspokojivých prostor.
„Podařilo se nám získat dotační titul z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013,“ informoval nás starosta obce Vítězslav Vítek s tím, že dotace je na projekt Rozšíření volnočasové, vzdělávací a kulturní spolupráce obcí Radków a Suchý Důl.

Jak nám starosta řekl, celá rekonstrukce školní budovy je rozdělena do dvou částí. Plánované ukončení první části bude 24. srpna 2009, tak, aby se po prázdninách mohly školáci navrátit zpět do svých lavic. Kompletní ukončení rekonstrukce však bude až 30. června 2010.

Stavební práce po celý příští školní rok budou tedy probíhat za plného školního provozu. “Po prvním září se začne s nástavbou tělocvičny, která se bude pyšnit kulatou střechou,“ uvedl starosta. Dodal, že nová tělocvična poslouží nejen dětem z místní školy a školky, ale i veřejnosti.

V půdní vestavbě budovy pak vznikne moderní družina a také knihovna s čítárnou.

Z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013 budou financovány i mnohé další aktivity, a to polské i české strany. „Z polských aktivit se jedná například o vybavení polské knihovny českými knihami, účast dětí a rodičů z Polska na Dni matek, hasičská soutěž v Radkówě či účast na Dnech Suchodola,“ vyjmenoval Vítězslav Vítek. Jak dodal, polská strana navíc pořádá třídenní ekologickou soutěž, která se bude konat na radkówském zálivu. „Dále se děti z Polska zúčastní atletického a branného závodu, který se u nás uskuteční v květnu příštího roku,“ upřesnil výčet aktivit starosta Vítek. Celý projekt vychází z dlouholeté spolupráce obcí Radków a Suchý Důl, která trvá již pět let.

Získání dotace považují Suchodolští za úspěch. Není to totiž jednoduchá záležitost, nýbrž jí předchází nelehký proces. Tím je zasedání Monitorovacího výboru (MV), kterému bylo letos předloženo celkem 139 projektových žádostí. Registrováno a projednáno jich bylo 97. MV na svém zasedání doporučil k spolufinancování ze zdrojů ERDF (Evropský fond pro regionální rozvoj) celkem 64 projektů, a právě jedním z nich byl i projekt Suchodolsko – Radkówský.

(Věra Sýkorová)

9.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení