Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žlutomodrý rok Berry pro Centrum Paraple

Východní Čechy - Pomoc potřebným má ve vínku charitativní projekt, jehož prostřednictvím východočeská společnost Elberry spolu se svými partnery a zákazníky přispívá na dobrou věc.

10.11.2008
SDÍLEJ:

V sobotu byl odstartován projekt s názvem „Žlutomodrý rok Berry pro Centrum Paraple“.Foto: DENÍK/Marek Nečina

Každý týden zasáhne do života čtyř lidí v České republice úraz s poraněním míchy. V jedné vteřině - při sportu, v autě, při práci, doma – se vše změní. Musí začít znovu, jinak, často na vozíku.

Centrum Paraple, jehož tváří je už řadu let známý český herec a scenárista Jan Svěrák, jim pomáhá najít cestu dál - vyrovnat se s novou životní situací, zlepšit fyzický a psychický stav, dosáhnout co největší soběstačnosti a nezávislosti, vrátit se k rodině, přátelům, do školy, do zaměstnání, ke sportu.


Kasičky
Východočeská firma Elberry si tato fakta vyložila tím nejužitečnějším způsobem – rozhodla se pomáhat těm, kteří pomáhají.
„Ve všech našich prodejnách, kterých máme téměř osmdesát, jsou zapečetěné kasičky, do nichž naši zákazníci mohou přispět,“ říká k projektu Žlutomodrý rok jednatel společnosti Elberry Ladislav Dopita. „Jsme rádi za jakýkoliv obnos, který se lidé rozhodnou věnovat na pomoc druhým.“
Žlutomodrý rok – celoroční sbírka v prodejnách, pak vyvrcholí příští rok v červnu v Křižanovicích u Chrudimi velkou společenskou a zábavnou akcí, jejíž smysl bude stejný: výtěžek z něj doplní celoroční sbírku pro Centrum Paraple.

Přijede Amfora
„Červnový program samozřejmě připravujeme už teď, s velkým předstihem,“ pokračuje Ladislav Dopita. „Chtěli bychom, aby naše zábavné odpoledne v Křižanovicích moderoval herec Martin Dejdar a už v tuto chvíli víme, že jedním z atraktivních hostů bude fotbalový klub Amfora.“
Projektu Žlutomodrý rok předcházel vloni v červnu takříkajíc „malý bratr“ – Žlutomodrý den. Jednorázová, jednodenní společenská a zábavná akce v Křižanovicích u Chrudimi. Výtěžek ze Žlutomodrého dne věnovala společnost Elberry Dětskému domovu v Sedloňově. Právě úspěch této akce společnost inspiroval k pokračování, tentokrát celoročnímu.


Služby postiženým
„Výtěžek projektu Žlutomodrý rok použijeme na svou činnost a na přístavbu budovy Centra Paraple,“ říká na toto téma s vděčností manažerka Centra Paraple Petra Černá. „Novou část potřebujeme přistavět, protože počet našich klientů stále narůstá. Postupně rozšiřujeme také naše služby podle toho, jak se mění potřeby těch, kterým pomáháme. S rostoucím počtem klientů a rozšiřováním programu podpory roste i počet pracovníků Centra Paraple, množství potřebných rehabilitačních, kompenzačních a sportovních pomůcek, zvyšují se nároky na prostor. Původní budova už je malá.“


S nasazením
„Spolupráce se společností Elberry je unikátní,“ pokračuje Petra Černá z Centra Paraple. „Jde o první regionální společnost, se kterou spolupracujeme na tak velkém projektu. Jedinečný je i jeho rozsah, zapojení obrovského počtu prodejen a tím i měst. Jedinečná obsahem i počtem diváků, kterým je určena, je i společenská a zábavná akce Žlutomodrý den, kterou projekt vyvrcholí 27. června příštího roku. Zatím jsme podobnou spolupráci ještě nerealizovali. Nadstandardní a skutečně výjimečné je i obrovské osobní nasazení zástupců společnosti Elberry.“


Firemní dárcovství
Podobnou cestu, jako východočeská společnost Elberry, v posledních letech volí stále více úspěšných firem a podnikatelů. Stalo se příjemným pravidlem, že ti, kdo umějí dobře vydělat, chtějí pomoci těm, kdo se bez pomoci neobejdou. Svědčí o tom i zkušenosti Centra Paraple.

„Velkou část nákladů na svoje služby musí Centrum Paraple pokrývat z příspěvků individuálních a firemních dárců,“ vysvětluje manažerka Centra Petra Černá. „S firemními dárci spolupracujeme dlouhodobě. Situace na poli firemního dárcovství v České republice se postupně lepší, charitativní aktivity zahrnuje do své činnosti stále více firem. Z naší zkušenosti je jich zatím více z řad mezinárodních společností, které princip sociální zodpovědnosti přejímají od svých zahraničních poboček, kde funguje už dlouhou dobu.“

Partnerem projektu Žlutomodrý rok je i náš Deník.

Autor: Ivana Fričová

10.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení