V rekordním čase, asi jednoho týdne, pořídila vše zorganizovat učitelka ZUŠ Zuzana Meierová. Zazpívat si přišly děti ze tří pěveckých sborů ze ZUŠ Hronov, pěvecký sboreček Hronováček z MŠ Hronov a pěvecký sbor Dalibor.

Aktivně se zapojilo i KIS Hronov, které zajistilo ozvučení a veškerou potřebnou techniku. Pozadu nezůstal ani hronovský divadelní spolek, který si nejen zazpíval, ale připravil pro zahřátí výborný punč a čaj.

Ani déšť neodradil lidi od zpívání

„Na to jaké bylo počasí, tak přišlo celkem dost lidí, tak jsem spokojená. Moc se nám to líbilo a příští rok se určitě zase zapojíme. Musí se ale předem udělat větší propagace, letos se to organizovalo moc narychlo. Když se to připraví včas, tak se určitě zapojí ještě více lidí," pochvalovala si Zuzana Meierová, učitelka ze ZUŠ Hronov, která celou akci připravila.

Oživení adventního období zpíváním koled se líbilo všem, kteří se zapojili a nešetřili chválou.

„Byl to dobrý nápad. Myslím, že by to mělo založit tradici, která by se každým rokem opakovala. Češi vždy zpívali, ale pomalu se to vytrácí, tak budeme rádi, když se to ujme. I déšť ukázal, že lidé jsou schopni přijít a zazpívat si," zhodnotil akci Jan Nývlt, který je členem sboru Dalibor.

Zazpívat si přišla také učitelka prvňáčků Erika Šancová, která se o akci dozvěděla ve škole a přišla tak podpořit svoje žáčky, kteří také zpívali. Celý program si také pochvalovala.

„Byla to výborná akce. Jestli se v tom bude pokračovat, tak by to ale chtělo trochu rozšířit. Dnes na to počasí ale nebylo. Tyto věci to chce podporovat. Je dobré když se lidé takto v předvánočním období sejdou a zazpívají si koledy. Je to lepší, než koukat v televizi na zprávy," řekla Marcela Popelková.