„Naše zahrada 2007 vzniká na místě dvou současných zahrad – Masarykovy základní školy a Domu dětí a mládeže Ulita. Za necelý rok se tento prostor promění na místo, kam budou moci chodit nejen děti, ale i veřejnost. Ta také již rozhodla o její podobě na dvou veřejných plánovacích setkáních a je přizvána k celé realizaci,“ připomněla již uskutečněná setkání Yvona Eliášová z realizačního týmu.


V týdnu od 20. do 28.dubna byla veřejnost pozvána na Týden pro Zemi v Naší zahradě 2007. Dům dětí a mládeže Ulita připravil pro všechny příchozí každé odpoledne jiný program: „Uklízelo se, sportovalo se, malovalo se na chodník a na plotě i po celém domě se vystavovaly obrázky dětí broumovských škol, které malovaly Jaro v Naší zahradě. V té také vyrostli tři bratři – Plastožrout, Hliníkožrout a Papírožrout, které se děti učily krmit,“ ohlédla se za nabitým týdnem plným akcí Yvona Eliášová, a dodala, že za „kmotru“ byla přizvána paní Katka Szaffnerová z Arniky Broumov, která nejenže dohlížela na správné krmení žroutíků dětmi, ale navíc pozvala do Ulity všechny zájemce o zdravou stravu na výborný sobotní oběd. Arnika Broumov dále přizvala svého kolegu pana Milana Havla s přednáškou O možnostech odpadového hospodaření v Broumově, na kterou byli do Ulity pozváni studenti gymnázia.


Nejdůležitější událostí celého Týdne pro Zemi v Naší zahradě 2007 bylo zrušení plotu mezi Masarykovou ZŠ a DDM Ulita. Poslední dubnový čtvrtek byla svědky slavnostního přestřižení plotu skupina nejméně třicet školáků, rodičů a hostů. „Obě školská zařízení těsně sousedí a jejich zahrady po dlouhá léta rozděloval plot. K jeho odstranění přispěl právě projekt Naše zahrada 2007. Architektka Radmila Fingerová, která byla přizvána k realizaci celého projektu, navrhla část plotu odstranit a vzniklý společný prostor propojit spojovací cestou od školy k Ulitě a následně společně využívat,“ vysvětlila Yvona Eliášová jakou možnost odstranění plotu přineslo.