I. LIGA ŽEN

TJ Spartak Modřany - Sokol Krčín 11:12 (8:6). Vzhledem k tomu, že v brance domácích nastupuje M. Dušková, členka loňského mistrovského krčínského celku a nejlepší házenkářka uplynulého roku, nečekal hostující házenkářky úplně jednoduchý úkol.

To se také v průběhu prvního poločasu potvrdilo. Zatímco soupeř se prosazoval jednoduchými akcemi a mnohdy i lacinými góly, krčínské útočnice se na každou branku doslova nadřely. Tomu odpovídalo i poločasové skóre 8:6.

Vstup do druhé půle se hostujícím hráčkám vydařil a již v 5. minutě byl stav vyrovnaný. Během druhé části utkání se hra krčínské obrany výrazně zlepšila a do konce zápasu obdržela pouhé tři branky. Střelecké trápení útočné řady Krčína pokračovalo, ale větší bojovností v závěru utkání „povinné" dva body získaly hostující hráčky.

Sestava a branky Krčína: Šefcová, Kočová - Helena Macková, Štefková, Šimůnková, Nejmanová, Linhartová - Titlová (7), Zimlová (3), Fišerová (2), Kotlářová, Hamanová.

Další výsledky 20. kola: Hlinsko - Dobruška 13:22, Studénka - Rokytnice 16:16, Božkov - Blovice 7:9, Tymákov - Přeštice 19:11, Chomutov - Žatec 17:12.

I. LIGA MUŽI

TJ Stará Ves nad Ondřejnicí - Sokol Krčín 20:20 (10:8). Hosté začali dobře a ujali se vedení 1:0. Domácí se dlouho nemohli prosadit, lépe na tom ale nebyli ani střelci na druhé straně. Domácí se po své první brance probudili a o chvíli později už vedli 3:1 a 5:2. Potom se krčínská hra postupně dostávala do tempa a hosté srovnali ve 27. min. skóre na 7:7. Nadějný výsledek ale krčínské družstvo neudrželo a domácí do poločasu znovu odskočili.

Druhý poločas začal stejně, jako končil první. Domácí rychle vstřelili dvě branky a odskočili na 12:8. Krčín sice kontroval, na víc než na dva góly se ale dlouho nemohl přiblížit. Až do 24. minuty byl průběh stále stejný. Domácí udržovali dostatečný náskok a vypadalo to na klidný závěr. Pak se ale stalo něco absolutně nečekaného. Necelé dvě minuty před koncem ztratili domácí míč a Krčín snížil na 20:18. Pak domácí opět rychle ztratili míč a hosté 50 vteřin před koncem dávali na 20:19. Po rozehře se domácí ukvapili se střelbou a Krčín po rychlém přechodu pět sekund před konečným hvizdem vstřelili vyrovnávací branku na 20:20.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „S výsledkem utkání může po průběhu panovat spokojenost. Absolutní nespokojenost je s celkovým projevem v útočné fázi. Dobré herní varianty se střídaly s absolutně zbytečnými ztrátami míčů. Celkově devatenáct nevynucených chyb… Na prvoligové utkání je to příliš a musíme do příštího zápasu tento herní projev výrazně zlepšit."

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kalivoda - Mikolášek, Červinka, Šefc Robert, Hrnčíř, Maixner - Marek (10), Václavek (6), Štrof (2), Samek (2), Valtera.

Další výsledky 20. kola: Brno - Dobruška 19:12, Studénka - Svinov 25:24, Nezvěstice - Nýřany 17:24, Tymákov - Přeštice 18:12, Opatovice n. L. - Plzeň Újezd 13:28. (vz)